Jeste li ikad čuli da je fotografije nemoguće čuti? A, kad bi Vam netko pokazao fotografiju stomatološke stolice sigurna sam da biste se složili da tu fotografiju itekako možete čuti, a ne samo vidjeti. Zvuk bušenja zubi po statistikama spada u najneugodnije zvukove kakve pamtimo. No, jeste li znali da kako tehnologija napreduje ipak ima i manje straha od zubara? Zaista, odlazak kod stomatologa danas nije ni sličan onome što ste prolazili u djetinjstvu, a i dalje Vam stvara nelagodu, anksioznost… Danas, posebno u Identaliji prije svega razgovaramo o mogućim zahvatima, naši doktori Vas savjetuju, objasne sve što je potrebno, a kad dobijete ponudu i prođe dovoljno vremena da malo razmislite i odlučite, tada je vrijeme za razmišljanje o zahvatima i planiranje. Ako se pak zaista panično bojite, imamo dobre vijesti – postupak svjesne sedacije.
Što je svjesna sedacija?
Svjesna sedacija je način na koji se bezbolno mogu riješiti i najkompleksnije zahvate, pogotovo za one koji se pomično boje zubara.
Kandidati su svi pacijenti koji nemaju povijest bolesti i ne piju neke od lijekova koji mogu imati kontraindikaciju sa sedacijom.
Koje su posljedice, koliko traje oporavak…?
Posljedica, osim blage uspavanosti i nesvjesnosti zahvata koji je odrađen, nema.
Sedirani pacijent se ponaša normalno. Preporuka je da uvijek dolazi u pratnji druge osobe jer će nakon samog zahvata biti uspavan i trebat će mu pomoć kod odlaska do smještajne jedinice ili pri povratku kući.
Iskustva naših pacijenata su jako pozitivna i svi oni koji se boje zubara uz svjesnu sedaciju ne moraju više razmišljati o tome kako će riješiti svoj problem. Oporavak je kratak, i već sutradan ste kao novi.
Dakle, bez bridge, s nama ste u sigurnim rukama naših iskusnih doktora, a prije dolaska na pregled ili zahvate slobodno pripremite pitanja i zapišite ih na papirić kako ne biste zaboravili, a mi ćemo Vam rado sve objasniti i zajedno sa Vama odlučiti za dalje. Vidimo se!
Monika Jurić, Odjel podrške pacijentima